Objednejte zboží nad 6000,- vč. DPH → dopravu budete mít ZDARMA.
Logo
Potřebujete poradit?
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Vinařství HANZEL

Vinařství HANZEL se řadí mezi progresivní, středně velké vinařské firmy na Znojemsku, které svou výrobu přívlastkových vín opírají o kvalitní surovinu z vlastních vinic skupiny firem LAHOFER, jejíž je členem. Umění vína není jen sloganem, ikonou Vinařství HANZEL. Je to především přihlášení se k opravdovému umění, jak se k vínu s úctou chovat, jak mu rozumět a jak jeho prostřednictvím přinášet požitek všem našim smyslům.

Firma začala svá vína produkovat v druhé dekádě jedenadvacátého století jako malá rodinná společnost ve zrekonstruovaném historickém objektu v Miroslavi. V roce 2011 se vinařství stává členem VOC Znojmo, prvního apelačního systému v České republice, který klade důraz na výrobu vín typických pro danou oblast – terroir. V případě Znojemska na odrůdy Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a Sauvignon. Česká republika se tímto krokem řadí mezi úspěšné tržní systémy, praktikující marketing kontrolovaného původu.

V roce 2014 do společnosti vstupuje silný strategický partner – Vinařství LAHOFER. Díky členství ve skupině LAHOFER získává HANZEL stabilní přísun kvalitní suroviny z více než čtyř set hektarů vlastních vinic ve Znojemské vinařské podoblasti. V roce následujícím se kompletně mění vizuální styl vinařství, lahve získávají modernější etiketu, kterou s původním vizuálem spojuje pouze ručně „podepsané“ pojmenování HANZEL.  Mění se jak etiketa standardní řady přívlastkových vín HANZEL, tak i vizuál vín růžových, červených a VOC Znojmo. V roce 2016 vstupuje vinařství na trh s prvním vínem v přívlastku výběr z cibéb v lahvi o objemu 0,375l, které balí do atypické plastové krabičky.

I díky investici do dubových sudů v roce 2015 a následně do sudu z jedlého kaštanu a akátu, vyrobených pro Vinařství HANZEL v bednářství Bařina v Čejkovicích na Hodonínsku, se výroba přívlastkových vín rozšiřuje o šarže pečlivě vybíraných vín, částečně zrající v dřevěných sudech. Tato cesta se ukazuje jako správná a jednou z jejích výslednic se v roce 2017 stává řada vín nazvaná HANZEL DNA. Symbolizuje nejen „dědičnou informaci“ Vinařství HANZEL zapsanou do vína, ale také počáteční písmena slov Dub, Nerez a Akát. Tří materiálů, ve kterých poprvé odděleně vyzrával pečlivě vybraný polosuchý Tramín červený, ročník 2015, šarže 915 z trati Vinohrady u Dyjákovic. Desetiměsíční nazrávání ve dřevě dodalo vínu typické vanilkové tóny dubu, akát zase přidal opojnou vůni akátového květu a příjemně nasládlou chuť akátového medu. Víno z nerezového tanku si naopak podrželo svou ovocnost. Dlouholetý sklepmistr Vinařství HANZEL František Kabela pak část objemu všech třech vín skupážoval do trojjediného cuvée. Každá z limitovaného počtu sad pak získala originální dřevěnou kazetu vyrobenou z pravých historických trámů obsahující kromě čtveřice lahví i číslovaný dopis s detailním popisem výroby a charakteristikou každého vína.

Do exkluzivní řady vín HANZEL DNA od té doby zařazujeme jen ta nejlepší vína daného ročníku, která většinou necháváme nazrávat právě i v dřevěných sudech. Pro různé typy vín vybírá sklepmistr nejvhodnější délku ležení v sudech, ale i jejich materiál (moravský dub a akát a italský kaštan jedlý). Každý z těchto sudů obohatí víno jinými aromatickými i chuťovými látkami, přidá mu na plnosti, víno je po naležení nádherně zakulacené, sladěné a krémové. Řadu HANZEL DNA odlišuje od standardních vín HANZEL i etiketa, kde dominantní grafický prvek tvoří velká písmena (symbolizující buď odrůdu vína, nebo typ materiálu, ve kterém víno nazrávalo), do nichž se promítá barva a struktura daného materiálu či odrůdy vinné révy. Na jaře 2018 se tak představilo i Sylvánské zelené, šarže 9716, které 12 měsíců nazrávalo v sudu z kaštanu jedlého.
A od září 2018 je součástí exkluzivní řady vín HANZEL DNA i královská řada vín apelačního systému VOC Znojmo, do které mohou být zatříděna jen velice pečlivě vybraná vína z odrůdy Ryzlink rýnský, která ve sdružení VOC Znojmo úspěšně prošla několikastupňovým zatříděním a minimálně 33 měsíců nazrávala. Právě v roce 2018 se Vinařství HANZEL podařilo zatřídit první Ryzlink rýnský, VOC Znojmo, královská řada, šarži 5715.
Každoročně očekávanou novinkou jsou první mladá vína. A protože na trh již tradičně přicházejí kolem data oslavujícího svatého Martina, dostala jméno Martin Bílý a Martin Růžový. Zatímco mladé, většinou polosladké bílé víno je vyrobeno z raných odrůd, základem polosuchého Martina Růžového je Svatovavřinecké či Modrý Portugal. Mladým vínům uvnitř lahví odpovídá i mladistvá etiketa.

S rostoucí produkcí vlastních lahvových vín se kvůli společným synergiím přesouvá v roce 2020 sídlo firmy do nově vybudovaných administrativních prostor skupiny LAHOFER v Dobšicích, výrobní technologie pak míří do moderní haly v Hostěradicích, postavené v těsné blízkosti vinice Volné pole - největší viniční tratě vinařské skupiny LAHOFER. Ta tvoří surovinový základ i pro výrobu vín Vinařství HANZEL, spolu s vinohrady v severnější části Znojemské vinařské podoblasti, jako jsou Olbramovická hora, Leskoun či Na vyhlídce.

Sortimentní skladba vinařství se zaměřuje nejen na typická vína Znojemské podoblasti zatříděná v apelačním systému VOC Znojmo, kterými jsou Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a Sauvignon, ale i na méně známé odrůdy, využívá vinařství i hrozny z poloh v okolí Dobšic či Vrbovce. V nabídce se tak objevují vína jako Hibernal, Muškát žlutý, Rotgipfler, Kerner, Sylvánské zelené či Blauburger. Nabídku pak doplňují běžně známé středoevropské odrůdy jako Rulandské šedé a bílé, Chardonnay, Müller Thurgau, Pálava, Tramín červený, Frankovka, Zweigeltrebe či Rulandské modré.
HANZEL se po celou dobu své existence soustředí na výrobu přívlastkových vín výhradně ze Znojemské vinařské podoblasti, roční produkce dnes činí kolem 100 tisíc lahví. Díky majetkovému propojení se silným vinařským partnerem využívá firma nejen již zmiňovanou kvalitní surovinu z vinohradů na Znojemsku, ale i moderní logistiku, spolehlivou vlastní distribuci po celé České republice a další administrativní zázemí.

Se svými nejlepšími víny se Vinařství HANZEL každoročně účastní řady tuzemských, ale i zahraničních vinařských soutěží. Mezi nejprestižnější ocenění, získaná v posledních letech, bezesporu patří například Zlatá medaile za Kerner, ročník 2017 na San Francisco International Wine Competition 2019 v USA, Zlatá medaile za Pálavu, ročník 2018 na AWC Vienna 2019 ve Vídni, zlatá medaile za Hibernal z ročníku 2018 na Oenoforu 2019, dvě zlaté medaile (Muškát žlutý, 2018 a Frankovka Rosé, 2018) na mezinárodní výstavě vín Galicja Vitis v polském Krakově, stříbrné a bronzové medaile z Great American International Wine Competition z amerického Rochesteru a rovněž americké Finger Lakes International Wine Competition. Na domácím poli se vína HANZEL každoročně objevují mezi finalisty Salonu vín České republiky, v roce 2019 se Pálava ročníku 2017 stala vítězem kategorie polosladkých vín na této vůbec nejprestižnější výstavě vín u nás.

Zobrazuji 1-32 z 32
  Blauburger - pozdní sběr - 2021 Vinařství HANZEL
  178 Kč
  147 Kč bez DPH
  178 Kč
  147 Kč bez DPH
  ks
   DNA - Tramín červený - Cuvée - moravské zemské víno - 2015 Vinařství HANZEL
   ks
    DNA - Tramín červený - Dub - moravské zemské víno - 2015 Vinařství HANZEL
    ks
     DNA - Tramín červený - Nerez - moravské zemské víno - 2015 Vinařství HANZEL
     ks
      Frizzante Muškát žlutý - zemské víno - 2021 Vinařství HANZEL
      203 Kč
      168 Kč bez DPH
      203 Kč
      168 Kč bez DPH
      ks
       Hibernal - pozdní sběr - 2021 Vinařství HANZEL
       203 Kč
       168 Kč bez DPH
       203 Kč
       168 Kč bez DPH
       ks
        Chardonnay - pozdní sběr - 2022 Vinařství HANZEL
        203 Kč
        168 Kč bez DPH
        203 Kč
        168 Kč bez DPH
        ks
         Chardonnay - výběr z hroznů - 2021 Vinařství HANZEL
         203 Kč
         168 Kč bez DPH
         203 Kč
         168 Kč bez DPH
         ks
          Kerner - pozdní sběr - 2020 Vinařství HANZEL
          193 Kč
          160 Kč bez DPH
          193 Kč
          160 Kč bez DPH
          ks
           Kerner - pozdní sběr - 2021 Vinařství HANZEL
           193 Kč
           160 Kč bez DPH
           193 Kč
           160 Kč bez DPH
           ks
            Muškát žlutý - pozdní sběr - 2022 Vinařství HANZEL
            203 Kč
            168 Kč bez DPH
            203 Kč
            168 Kč bez DPH
            ks
             Pálava - pozdní sběr - 2022 Vinařství HANZEL
             223 Kč
             184 Kč bez DPH
             223 Kč
             184 Kč bez DPH
             ks
              Pálava - výběr z hroznů - 2021 Vinařství HANZEL
              233 Kč
              192 Kč bez DPH
              233 Kč
              192 Kč bez DPH
              ks
               Rulandské bílé - pozdní sběr - 2017 Vinařství HANZEL
               178 Kč
               147 Kč bez DPH
               178 Kč
               147 Kč bez DPH
               ks
                Rulandské bílé - pozdní sběr - 2018 Vinařství HANZEL
                188 Kč
                155 Kč bez DPH
                188 Kč
                155 Kč bez DPH
                ks
                 Rulandské bílé - pozdní sběr - 2021 Vinařství HANZEL
                 188 Kč
                 155 Kč bez DPH
                 188 Kč
                 155 Kč bez DPH
                 ks
                  Rulandské modré - výběr z hroznů - 2021 Vinařství HANZEL
                  218 Kč
                  180 Kč bez DPH
                  218 Kč
                  180 Kč bez DPH
                  ks
                   Rulandské šedé - výběr z cibéb - 2015 Vinařství HANZEL
                   287 Kč
                   237 Kč bez DPH
                   287 Kč
                   237 Kč bez DPH
                   ks
                    Ryzlink rýnský - VOC - 2016 Vinařství HANZEL
                    188 Kč
                    155 Kč bez DPH
                    188 Kč
                    155 Kč bez DPH
                    ks
                     Ryzlink rýnský - VOC - 2018 Vinařství HANZEL
                     203 Kč
                     168 Kč bez DPH
                     203 Kč
                     168 Kč bez DPH
                     ks
                      Sauvignon - pozdní sběr - 2017 Vinařství HANZEL
                      178 Kč
                      147 Kč bez DPH
                      178 Kč
                      147 Kč bez DPH
                      ks
                       Sauvignon - VOC - 2020 Vinařství HANZEL
                       203 Kč
                       168 Kč bez DPH
                       203 Kč
                       168 Kč bez DPH
                       ks
                        Sauvignon - VOC - 2021 Vinařství HANZEL
                        203 Kč
                        168 Kč bez DPH
                        203 Kč
                        168 Kč bez DPH
                        ks
                         Sauvignon gris - pozdní sběr - 2020 Vinařství HANZEL
                         203 Kč
                         168 Kč bez DPH
                         203 Kč
                         168 Kč bez DPH
                         ks
                          Sauvignon gris - výběr z hroznů - 2021 Vinařství HANZEL
                          203 Kč
                          168 Kč bez DPH
                          203 Kč
                          168 Kč bez DPH
                          ks
                           Savilon - výběr z bobulí - 2021 Vinařství HANZEL
                           213 Kč
                           176 Kč bez DPH
                           213 Kč
                           176 Kč bez DPH
                           ks
                            Sylvánské zelené - moravské zemské víno - 2016 Vinařství HANZEL
                            386 Kč
                            319 Kč bez DPH
                            386 Kč
                            319 Kč bez DPH
                            ks
                             Veltlínské zelené - moravské zemské víno - 2019 Vinařství HANZEL
                             287 Kč
                             237 Kč bez DPH
                             287 Kč
                             237 Kč bez DPH
                             ks
                              Veltlínské zelené - VOC - 2019 Vinařství HANZEL
                              193 Kč
                              160 Kč bez DPH
                              193 Kč
                              160 Kč bez DPH
                              ks
                               Veltlínské zelené - VOC - 2020 Vinařství HANZEL
                               193 Kč
                               160 Kč bez DPH
                               193 Kč
                               160 Kč bez DPH
                               ks
                                Zweigeltrebe Rosé - kabinetní víno - 2022 Vinařství HANZEL
                                178 Kč
                                147 Kč bez DPH
                                178 Kč
                                147 Kč bez DPH
                                ks
                                 Zweigeltrebe Rosé - pozdní sběr - 2020 Vinařství HANZEL
                                 178 Kč
                                 147 Kč bez DPH
                                 178 Kč
                                 147 Kč bez DPH
                                 ks
                                 Produktů na stránku 72144216
                                 Barva
                                 Odrůda
                                 Výrobce
                                 Klasifikace
                                 Cukr
                                 Ročník
                                 Oblast
                                 Podoblast
                                 Druh
                                 Oceněno

                                 Potřebujete poradit?

                                 Nepropásněte novinky, akce a slevy!
                                 Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
                                 online platby a doprava

                                  

                                 Zboží Vám doveze dopravce MESSENGER.

                                  

                                  

                                  

                                  

                                 kde nás najdete
                                 Karlovo náměstí 84
                                 547 01 Náchod
                                  
                                 Kontakty
                                 Logo
                                 Vinnet
                                 Zákaznická podpora
                                 (Po-Pá, 8-16 hod.)
                                 Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz